Geneo™- Błyskawiczna pielęgnacja Twojej skóry

GeneO™ to przełomowa technologia firmy Pollogen umożliwiająca równoczesną eksfoliację (usuwanie martwych komórek skóry z jej powierzchni), maksymalne dotlenienie skóry i zwiększenie wchłaniania składników aktywnych rewitalizujących skórę.

 

Równoczesne złuszczanie z dotlenianiem skóry optymalizuje absorpcję cennych składników zawartych w innowacyjnych formułach preparatów geneO™: NeoBright™ i NeoRevive™, a także powoduje, lepsze przyswajanie produktów stosowanych do codziennej pielęgnacji. 

 

Jak działa?

 

GeneO™ to błyskawiczny zabieg pielęgnacyjny zainspirowany naturą. wykorzystuje biologiczne mechanizmy organizmu dając efekt odmłodzenia, dotlenienia i rozjaśnienia skóry. microbubble technology – 3 efekty pielęgnacyjne:

 • naturalne, głębokie dotlenienie skóry
 • złuszczanie zrogowaciałej warstwy naskórka
 • wchłanianie składników rewitalizujących skórę

geneo-2

 

DOTLENIENIE

Połączenie kapsułki stworzonej z wodorowęglanu sodu oraz kwasu cytrynowego z odpowiednio dobranym do kondycji skóry preparatem aktywuje reakcję chemiczną tzw. efekt Bohra. W wyniku reakcji na powierzchni skóry powstają mikropęcherzyki zawierające dwutlenek węgla. Zmniejsza się powinowactwo hemoglobiny do tlenu, który uwalnia się do tkanek i następuje natychmiastowe dotlenienie skóry.


ZŁUSZCZANIE

 

Uwalniające się mikrogranulki z kapsułki powodują złuszczanie warstwy rogowej nas- kórka oraz usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Skóra jest wygładzona oraz przygotowana na dalszą pielęgnację.

 

WCHŁANIANIE

 

Właściwie dotleniona i złuszczona skóra jest gotowa aby wchłonąć substancje aktywne zawarte w zaaplikowanym preparacie m.in. kwas hialuronowy, azelainowy i kojowy oraz retinol.Efekty zabiegu


Efekty zabiegu NeoRevive®

Maksymalne dotlenienie skóry dla jej natychmiastowego odmłodzenia i ujędrnienia.

Zabieg NeoRevive® wykorzystuje opatentowane przez Pollogen pobudzenie naturalnej reakcji organizmu dotleniającej skórę. Umożliwia ono maksymalne wchłanianie specjalnie opracowanej kombinacji składników aktywnych zawartych w żelu NeoRevive® , które przywracają jej gęstość i odpowiedni poziom nawilżenia, poprawiają koloryt i przeciwdziałają starzeniu. Wykonywany głowicą geneO™ masaż dodatkowo napina i ujędrnia skórę sprawiając, że wygląda młodziej.

 • Zapewnia optymalne odmłodzenie skóry i przeciwdziałanie jej starzeniu
 • Łagodzi wygląd cienkich linii i zmarszczek
 • Poprawia gęstość i ujędrnienie skóry
 • Regeneruje matową cerę i sprawia, że wygląda bardziej promiennie
 • Naturalnie dotlenia skórę twarzy
 • Zmniejsza pory
 • Nawadnia i odżywia skórę
 • Zapewnia lepsze wchłanianie składników odżywczych po zabiegu


Efekty zabiegu NeoBright®

Innowacyjne połączenie najwyżej jakości składników dla rozjaśniania i odżywienia skóry.

NeoBright®  To doskonały sposób na przywrócenie skórze promiennego blasku, poprawienie jej tekstury i wyrównanie kolorytu. Formuła NeoBright®delikatnie, ale niezwykle skutecznie rozjaśnia cerę współdziałając z naturalnymi mechanizmami organizmu dotleniającymi skórę. Dostarcza skórze naturalnych składników zmiękczających, odżywczych i nawilżających.

 • Intensywnie, ale delikatnie rozjaśnia skórę
 • Redukuje pigmentację i uszkodzenia skóry wywołane nadmierną ekspozycją na słońce
 • Naturalnie dotlenia i nawilża skórę
 • Rozświetla cerę i sprawia, że wygląda bardziej promiennie
 • Zapewnia lepsze wchłanianie składników odżywczych po zabiegu
 • Poprawia gęstości i odżywienie skóry
 • Wyrównuje koloryt cery
 • Zapewnia długotrwałe korzyści

 

EFEKTU ZABIEGU

geneo-3

geneo-4
Często zadawane pytania:

Jak często mogę korzystać z zabiegów geneO™?

W przypadku takich problemów skórnych, jak uszkodzenia słoneczne, czy trądzik, zalecane są zabiegi cotygodniowe. Planowanie zabiegów geneO™ raz w miesiącu stanowi doskonały długofalowy program terapii przeciwdziałającej starzeniu się skóry. Najlepszy indywidualny harmonogram zabiegów dobierze specjalista w dziedzinie pielęgnacji skóry.

Co jest dla mnie lepsze: NeoBright™ czy NeoRevive™?

Zależy to od typu i stanu skóry. Twój lekarz zaleci najlepszy żel. Jeżeli masz zmiany pigmentowe (ciemne plamy) lub ciemną skórę, najprawdopodobniej NeoBright™ będzie właściwym wyborem. Jeżeli chcesz poprawić ogólny wygląd skóry i ograniczyć pory, lepszy będzie preparat NeoRevive™ i (lub) kombinacja obu. Ponownie, najlepiej jest zwrócić się o poradę do lekarza przeszkolonego w zakresie stosowania geneO™.

Czy mogę poddać się zabiegowi geneO™, jeżeli mam trądzik?

Tak. Ponieważ złuszczanie naskórka w geneO™ jest bardzo delikatne i nie podrażnia skóry, a ponadto brak próżni niweluje ryzyko roznoszenia się zmian trądzikowych. W przypadku indywidualnych kwestii dotyczących skóry należy skonsultować się z osobą wykonującą zabieg.

Co odczuwa osoba, która poddaje się zabiegowi geneO™?

geneO™ przypomina masaż twarzy połączony z równoczesnym złuszczaniem naskórka. Tworzące się na skórze mikropęcherzyki na skutek połączenia kapsułki z żelem sprawiają że zabieg jest bardzo odświeżający i przyjemny. Dzięki pominięciu procedury próżniowej (którą stosuje się w przypadku innych urządzeń służących do kosmetyki twarzy) zabieg jest przyjemny i relaksujący. Po zabiegu pacjenci czują się odprężeni i zauważają różnicę w swoim wyglądzie. Osoby posiadające skórę wrażliwą mogą odczuwać w trakcie pierwszej części zabiegu podwyższoną temperaturę.

Jaka jest przewaga geneO™ nad innymi zabiegami?

 1. geneO™ w odróżnieniu do większości zabiegów eksfoliacji wykonuje się na wilgotnej skórze (nigdy suchej), dzięki czemu zabieg jest łatwy i przyjemny oraz nie powoduje podrażnień itp.
 2. Rezultaty zabiegów pielęgnacyjnych, które wykorzystują podobne elementy zabiegu jak geneO™ nie są stałe ze względu na różnice w jakości produktów — ich świeżość i sterylność może się różnić w zależności od gabinetu. Udając się na zabieg geneO™ masz pewność, że produkty użyte podczas zabiegu ZAWSZE będą świeże i sterylnie czyste oraz że zostanie użyta do zabiegu jego odpowiednia i zalecana ilość, ponieważ żel zabiegowy jest pakowany próżniowo, a dla każdego klienta otwierane jest nowe opakowanie. Jednorazowa jest także kapsułka, która służy do eksfoliację, sterylne elementy praktycznie eliminują jakiekolwiek możliwości podrażnień.
 3. geneO™ NIE wykorzystuje próżni, która może powodować zmiany naczyniowe i/lub uszkodzenia skóry.
 4. Zabieg jest bardzo cichy — nie zakłóca go irytujący hałas pompy próżniowej.
 5. Istnieje zasadnicza różnica między technikami, które szybko rozprowadzają produkt po skórze, a odżywczym żelem geneO™ NeoRevive i NeoBright, który jest nakładany warstwowo na całej twarzy i pozostaje na niej w trakcie całego zabiegu czyli zarówno procesu eksfoliacji i infuzji. Proces natleniania powoduje, że wzbogacona krew napływa do powierzchni skóry na całej twarzy, a nie tylko, jak to ma miejsce w przypadku innych technik, w miejscu przyłożenia małej końcówki próżniowej. Taka wzbogacona krew stanowi system transportowy dla komórek skóry. Produkt jest nakładany na całą twarz i przez długi czas wprowadzany w skórę po eksfoliacji, dzięki czemu możliwa jest jego absorpcja na całej jej powierzchni. Wzbogacona krew odprowadza produkt, zasilając komórki i zapewniając pożądane korzyści. Wcześniejsze techniki infuzji skórnej wymagały pracy z rozwodnionym produktem, dzięki czemu miał on płynną postać i nie zatykał rurek. Produkty geneO™ są wzbogacone w kwas hialuronowy, peptydy, przeciwutleniacze itp. i mogą być produkowane w optymalnych stężeniach, ponieważ są nakładane bezpośrednio na twarz. Podsumowując — zabieg geneO™ obejmuje powierzchnię twarzy przez całkowity czas jego trwania. Zasięg działania technik infuzji wodnej realizującej eksfoliację z wykorzystaniem próżni (niewskazanej dla naczyń włoskowatych) obejmuje tylko niewielki obszar naraz (rozmiar końcówki rurki) i produkt jest po prostu szybko rozprowadzany po powierzchni skóry, co nie daje wystarczającego czasu na jego pełną absorpcję.

Czy krótki czas trwania zabiegu może mieć wpływ na jego efekty?

Nie, ponieważ opracowana przez firmę Pollogen innowacyjna technologia wykorzystana przy zabiegu geneO™ umożliwia wykonanie kilku etapów i procedur zabiegowych jednocześnie. Dzięki czemu zabieg jest błyskawiczny i niezwykle skuteczny. Ponadto kapsułka wykorzystywana podczas zabiegu ma wyjątkowo dużą powierzchnię co jeszcze bardziej skraca czas zabiegu, jednocześnie sprawiając że jest on także przyjemniejszy.

Jak wygląda cera i co odczuwają pacjenci po zabiegu geneO™?

W trakcie zabiegu geneO™ skóra zostaje wzbogacona w tlen i składniki odżywcze zawarte w żelach, dzięki czemu staje się gładką i miękka w dotyku oraz zyskuje świeży, błyszczący i promienny wygląd.